AKTUÁLNE

*

Pokojné Vianoce a PF 2013

20. december 2012 Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roka veľa osobných, aj pracovných úspechov! Ďakujeme: UNHCR, UNDP, Slovenská katolícka charita. Ďakujeme aj našim projektovým partnerom.

 

Vianočný bazár chalaňov podporil našich utečencov

19. december 2012 Populárni herci podporili v rámci Vianočného bazára našich utečencov, ktorí sa už tešia zo šiat a iných potrebných vecí. Ďakujeme! Fotografie si môžete pozrieť kliknutím sem.

 

Diskusia a večera s futbalovým tímom DCU a jeho priateľmi

12. december 2012 Počas celého roka sa naši utečenci aktívne zúčastňovali aktivít v rámci Ligy v malom futbale. Na konci roka prijali pozvanie na večer, kde sa hodnotila celoročná spolupráca a plánoval sa budúci rok. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem. Fotografie si môžete pozrieť kliknutím sem, alebo v sekcii Médiá.

 

Prečítajte si náš newsletter

4. december 2012 Newsletter Naši utečenci Slovenskej humanitnej rady si môžete prečítať kliknutím sem.

 

Vianočný bazár chalaňov podporuje utečencov

22. november 2012 S radosťou vám chceme oznámiť, že Vianočný bazár chalaňov, ktorý sa uskutoční v dňoch 8. a 9. 12 nezabudne ani na našich utečencov z PT Rohovce. Materiálna pomoc, ktorá bude poskytnutá z tejto aktivity veľmi pomôže našim utečencov v obdobi zimy a mrazov. Ďakujeme. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem.

 

Vianočné trhy

22. november 2012 Vďaka ústretovosti úradu Starého mesta Bratislava sa tento rokzúčastníme bratislavských Staromestských vianočných trhoch, kde v dobročinnom stánku "Punč pomoci" budeme prezentovať výrobky našich utečencov z pobytového tábora Rohovciach. V stánku nás nájdete v dňoch 5.12 a 20.12 od 17:00 do 19:00. Prídite nás podporiť a vychutnať si vianočnú atmosféru v historickom centre Bratislavy.
 

Tento rok opäť výrobky našich utečencov na Vianočnom bazári

21. november 2012 Aj tento rok vás pozývame na Vianočný bazár, ktorý sa uskutoční 25.novembra v Starej trznici, v historickom centre Bratislavy. Na bazári si budete môcť kúpiť výrobky, ktoré pripravili naši utečenci z pobytového tábora v Rohovciach. Aktivitu realizujeme v spolupráci s International women's club of Bratislava. Radi sa s vami v nedelu stretneme. Viac informácií nájdete na web stránke, alebo kliknutím sem.

 

Turnaj BLMF už 5. raz vyslal odkaz rešpektu k rôznosti aj vďaka našim utečencom

22. október 2012 Tak ako minulý rok, aj v tomto roku sme sa stali už "povinnnou"súčasťou futbalového turnaja, do ktorého sme sa zapojili vďaka spolupráci s organizáciou Ľudia proti rasizmu. V rámci tohto zaujímavého a užitočného projektu sme vytvorili vlastné mužstvo zložené zo žiadateľov o azyl z PT Rohovce. Naši utečenci reprezentovali náš utečenecký tábor veľmi dobre a umiestnili sa na výbornom 3. mieste. Viac informácií nájdete kliknutím sem a v sekcii Médiá.

 

Slováci otvorili svoje dáždniky a pochodovali na podporu utečencov

20. jún 2012 Slovensko sa stalo jednou z členských štátov Európskej rady pre utečencov a exulantov (ECRE), v ktorých sa konal tohoročný Európsky „Dáždnikový pochod“. Zatiaľ, čo na Slovensku sa takéto podujatie konalo prvýkrát, v ďalších európskych členských štátoch ECRE prebehol už tretí ročník pochodu, pri ktorom si účastníci za pomoci dáždnikov, ako symbolov ochrany, dňa 20. júna pripomenuli Svetový deň utečencov.Viac informácií sa dozviete kliknutím sem, alebo v sekcii Médiá.

 

Svetový deň utečencov 2012 v Bratislave

16. jún 2012 Oslava Svetového dňa utečencov sa uskutoční 20. júna 2012 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Akcia má umožniť širokej verejnosti spoznávanie osudov „odvážnych cudzincov“, ktorí nedobrovoľne odišli zo svojich rodných krajín. Ľudí ktorí sú nútení opúšťať svoje rodiny z dôvodu zlej politickej situácie, prenasledovania, či dokonca vojny.  Akciu organizuje SHR v spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku a holandskou fotografkou Illah Van Oijen. Akcie sa zúčastnia taktiež zástupcovia Migračného úradu MV SR a UNHCR.Viac informácií sa dozviete kliknutím sem.

 

Naši utečenci na Dobrom trhu!

10. máj 2012 Zajtra (11.5.) nás môžete stretnúť v stánku na Panenskej ulici v rámci skvelého podujatia Dobrý trh, ktorý organizuje občianske združenie PUNKT v spolupráci so Starým Mestom Bratislava. Poobede sa budú prezentovať aj naši utečenci v rámci jedinečného hudobného vystúpenia! Viac o podujatí sa dozviete kliknutím sem.  Viac informácií sa dozviete kliknutím sem.

 

Výzva predstaviteľov MVO vláde SR: Sme súčasťou Slovenskej spoločnosti

30. apríl 2012 Vyzývame predstaviteľov súčasnej vlády tak, ako sme vyzývali ich predchodcov. Pokračujme spolu tam, kde sme skončili. Pokračujme v spoločnom dialógu o podobe našej spoločnosti. Sadnime si spolu na pôde vládneho Výboru pre MNO alebo Rady vlády a nastavme spolu mechanizmy partnerstva a spolupráce. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem.

 

Voda pre utečencov

28. apríl 2012 Vďaka dobrým ľudom sa nám podarilo prostredníctvom sponzorského daru získať približne 1300 fliaš minerálnych vôd, pre našich klientov. Všetky mineralne vody boli distribuované do utečeneckých zariadení po celom Slovensku. Na zdravie!

 

Different Colours United obohatili aj utečenci

24. apríl 2012 V rámci dobrej spolupráce s Ľudia proti rasizmu sa naši utečenci zapojili do zaujímavého a užitočného projektu, v rámci ktorého sa stali súčasťou futbalového tímu Different Colours United.

 

Nadácia Milana Šimečku už po siedmykrát organizuje najfarebnejší festival na Slovensku

13. apríl 2012 Nadácia Milana Šimečku už po siedmykrát organizuje najfarebnejší festival na Slovensku - Týždeň nových menšín s názvom [fjúžn]. Konať sa bude 19. - 25. apríla 2012. Návštevníkom festival ponúka príležitosť stretnúť sa s komunitami migrantov, priblížiť ich život a dôvody, prečo sa rozhodli odísť zo svojej krajiny a prísť žiť práve k nám. V spolupráci so Slovenskou humanitnou radou bude (ako tomu bolo aj v minulosti) jeden deň zameraný na tému utečencov. Prídite a stretnite sa osobne s príbehmi našich utečencov. Viac sa dozviete v programe festivalu.

 

Aj my sme tu doma

10. apríl 2012 IOM Medzinárodná organizácia pre migráciu vás pozýva na multiCOOLtúrny večer plný chutí, vôní a hudby. Akcia sa bude konať 19.4.2012 o 20:00 v Kultúrnom centre Dunaj, v Bratislave. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem.

 

Bitka v utečeneckom tábore. Afganci sa pobili so Somálcami

31. marec 2012 V Utečeneckom tábore v Rohovciach v okrese Dunajská Streda sa pobili Afganci so Somálcami. Bitka sa odohrala v piatok večer, šesť osôb previezli do nemocnice v Dunajskej Strede. Zasahovať proti bitkárom musela aj polícia. Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, niektorí skončili so zlomeninami rúk a nôh, keď vyskakovali z okien, iných dopichali. Bližšie informácie k zraneniam polícia zatiaľ nemá, hovorkyňa v tejto chvíli nevedela povedať ani to, koľko ľudí sa v piatok v Rohovciach pobilo. Na mieste zasahovali piati policajti zo Šamorína, vo veci teraz prebieha vyšetrovanie a polícia začala trestné stíhanie.

© 2010 - 2015 Slovenská humanitná rada. All Rights Reserved. Co-Financed by the European Union.