AKTUÁLNE

*

Pokojné Vianoce a PF 2014

20. december 2013 Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roka veľa osobných, aj pracovných úspechov! Ďakujeme: UNHCR, UNDP, Slovenská katolícka charita. Ďakujeme aj našim projektovým partnerom.

 

Vianočný bazár chalaňov podporil našich utečencov

19. december 2013 Aj tento rok sme boli súčasťou Vianočného bazáru chalaňov, kde sme pre našich klientov dostali darovaných veľa užitočných a potrebných vecí. Ďakujeme! Fotografie si môžete pozrieť kliknutím sem.

 

Zúčastnili sme sa Dobrého trhu v Starej tržnici

18. december 2013 Vdaka spolupráci s Illah Van Oijen sme sa tento dostali šancu zúčastniť sa Dobrého trhu v Starej tržnici. Bola to výborná akcia a ďakujeme všetkým, ktorí sa pristavili pri našom stánku a prejavili záujem o našu prácu s utečencami. Viac info na dobrytrh.sk. Fotografie si môžete pozrieť kliknutím sem.

 

Turnaj proti rasizmu podporili bývalí reprezentanti, hudobníci i novinári

20. október 2013 V športovom areáli Mladá Garda v Bratislave sa 20. októbra 2013 v rámci celoeurópskej iniciatívy Akčné týždne FARE uskutočnil už VI. ročník Turnaja Bratislavskej ligy v malom futbale proti rasizmu a intolerancii. Podujatie s 12 rôznorodými tímami zloženými z väčšinových i menšinových hráčov vyslalo signál existencie miesta tolerancie a rešpektu k rôznosti. Vyše stovka futbalistov počas otváracieho ceremoniálu ukázala rasizmu, nenávisti a predsudkom červené karty. Viac informácií sa dozviete z tlačovej správy. Zároveň si môžete vypočuť pozrieť fotografie a spot kliknutím sem.

 

Šport spája 2013

7. október 2013 Srdečne vás pozývame na VI. ročník futbalového turnaja proti rasizmu, ktorý sa uskutoční 20. októbra 2013 o 10:00 na Mladej Garde v Bratislave. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem. Zároveň si môžete vypočuť aj reklamný spot a pozrieť plagát, alebo krátke video.

 

Oslávte s Modrým kostolíkom jeho storočnicu

2. október 2013 Kostol sv. Alžbety, ktorému však väčšina Staromešťanov a Bratislavčanov nepovie inak ako Modrý kostolík, je už sto rokov neodmysliteľnou súčasťou Starého Mesta. Základný kameň postavili v roku 1909 a už o štyri roky bol vysvätený. Oslavy Tri dni so svätou Alžbetou sa začnú v piatok, 11. októbra, o 18.00 svätou omšou priamo v priestoroch kostola. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem

 

Výzva na predkladanie ponúk - právne poradenstvo

1. október 2013 Slovenská humanitná rada vyhlasuje výzvu na predkladanie ponúk na výkon právneho poradenstva pre žiadateľov o azyl, osobám s udeleným azylom a osobám s poskytnutou doplnkovou ochranou v zmysle Zákona č. 480/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov - ktorým sa poskytuje právne poradenstvo, asistencia a zastupovanie v rámci realizovaných projektov ASAP IV a Lepšia kvalita života pre všetkých V, ktoré sú financované z Európskeho fondu pre utečencov a štátneho rozpočtu. Plánovaný rozsah právnych služieb na obidva projekty je cca.95 hodín v období od 07.10.2013 do 31.12.2013. Cenovú ponuku je potrebné predložiť najneskôr do 7.10.2013, do 12:00 hod., e-mailom na devinsky.peter@gmail.com.

 

Výzva na predkladanie ponúk - publicita projektu

16. september 2013 Slovenská humanitná rada vyhlasuje výzvu na predkladanie ponúk na zabezpečenie publicity - výroba a dodanie propagačných predmetov pre projekt "Komplexné pokrytie osobitných potrieb štátnych príslušníkov tretích krajín v UPZC v SR II". Bližšie informácie v prílohe. Manuál pre publicitu nájdete kliknutím sem. Cenovú ponuku je potrebné predložiť e-mailom na devinsky.peter@gmail.com.

 

Šport spája 2013

9. september 2013 Stali sme sa partnermi kampane Šport spája - rôzne farby, jedna hra. VI. ročník futbalového turnaja proti rasizmu sa uskutoční 20. 10. 2013 od 10:00 na Mladej Garde v Bratislave. Vizuál si môžete pozrieť kliknutím sem.

 

Výzva na predkladanie ponúk - psychologické poradenstvo

30. júl 2013 Slovenská humanitná rada vyhlasuje výzvu na predkladanie ponúk na výkon psychologického poradenstva pre štátnych príslušníkov tretích krajín v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach. Bližšie informácie v prílohe. Cenovú ponuku je potrebné predložiť e-mailom na devinsky.peter@gmail.com.

 

Výzva na predkladanie ponúk - muzikoterapia

30. júl 2013 Slovenská humanitná rada vyhlasuje Výzvu na predkladanie ponúk na výkon muzikoterape-utických stretnutí so štátnymi príslušníkmi z tretích krajín v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove a v Sečovciach. Bližšie informácie v prílohe. Cenovú ponuku je potrebné predložiť e-mailom na devinsky.peter@gmail.com.

 

Svetový deň utečencov 2012 v Bratislave

16. jún 2013 Oslava Svetového dňa utečencov sa uskutoční 20. júna 2013 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Akcia má umožniť širokej verejnosti spoznávanie osudov „odvážnych cudzincov“, ktorí nedobrovoľne odišli zo svojich rodných krajín. Ľudí ktorí sú nútení opúšťať svoje rodiny z dôvodu zlej politickej situácie, prenasledovania, či dokonca vojny.  Akciu organizuje SHR v spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku. Akcie sa zúčastnia taktiež zástupcovia Migračného úradu MV SR a UNHCR. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem.

 

Výzva na predkladanie ponúk - psychologické poradenstvo

10. jún 2013 Slovenská humanitná rada vyhlasuje výzvu na predkladanie ponúk na výkon psychologického poradenstva pre štátnych príslušníkov tretích krajín v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem. Cenovú ponuku je potrebné predložiť e-mailom na devinsky.peter@gmail.com.
 

Letný zážitkový tábor

3. máj 2013 V spolupráci s n. o. Equity a Vianočným bazárom chalaňov organizujeme letný zážitkový tábor s názvom "Black&White - žime spolu!". Letný tábor je určený predovšetkým pre sociálne znevýhodnené rómske deti a mládež žijúce v nevyhovujúcich podmienkach (napríklad v rómskych osadách) ako aj pre ich nerómskych kamarátov. Organizátori týždenného pobytu hradia všetkým účastníkom cestu, stravu, ubytovanie ako aj náklady spojené so zapájaním sa do programu, ktorý bude nabitý zábavou, poznaním, kultúrou, športom a prírodou. Tábor sa bude konať od 20. júla do 28. júla v Banskej Štiavnici. Účastníkmi budú Rómske deti a mládež žijúce v nevyhovujúcich sociálnych podmienkach ako aj nerómske deti, ktoré by sa s nimi radi skamarátili - vo veku približne od 10 do 18 rokov. Predpokladaný počet účastníkov je 35 - 40. Viac informácií o tábore a prihlášky, ktoré je potrebné zaslať najneskôr do 10.5.2013, nájdete kliknutím sem.
 

Poďakovanie!

2. máj 2013 Veľká vďaka patrí našim dobrovoľníkom, ktorí dochádzajú do tábora a realizujú s klientmi workshopy a výučbu SJ. Tieto aktivity vykonávajú vo svojom voľnom čase.   

 

Nová dobrovoľníčka na projekte

1. máj 2013 Od 2. mája nám bude pomáhať dobrovoľníčka. ktorá v našej organizácii strávi 10 tyždňov a budeme ju zapájať do projektových aktivít  

 

Slovenská humanitná rada zmenila svoje sídlo

29. apríl 2013 Slovenská humanitná rada už nesídli na Páričkovej 18, v Bratislave. Nová adresa je Budyšínska 1, 831 03 Bratislava. Viac informácií nájdete v sekcii "Kontakt".  

 

Siedmy ročník festivalu Fjuzn

8. apríl 2013 Málokto len si už pamätá, že festival v minulosti známy ako Týždeň nových menšín začínal ako komorné podujatie na Pedagogickej fakulte UK. Za tých pár rokov podrástol a vlani sa nechal prekrstiť na [fjúžn], aby bol trošku viac sexi. A teraz prichádza už po siedmy raz. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem.  

 

Výzva na predkladanie ponúk - publicita projektu - doplnenie

30. marec 2013 Slovenská humanitná rada vyhlasuje výzvu na predkladanie ponúk na zabezpečenie publicity - výroba a dodanie propagačných predmetov pre projekty "Lepšia kvalita života pre všetkých V a ASAP IV". Konkrétne ide o dodanie 15 ks USB kľúčov - veľkosť 2GB - obojstranný gravír a vizitiek v počte kusov 100. Manuál pre publicitu nájdete kliknutím sem. Cenovú ponuku je potrebné predložiť e-mailom na devinsky.peter@gmail.com, najneskôr v termine do 10.04.2013 do 18:00 hod..

 

Informačný seminár v Banskej Bystrici

25. marec 2013 Dňa 17. 4. 2013 sa na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v Banskej Bystrici uskutoční informačný seminár, v rámci ktorého je zámerom Zodpovedného orgánu všeobecného programu Solidarita a riadenie migračných tokov, predstaviť fungovanie programu Solidarita a dosiahnuté výsledky na Slovensku. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem

 

Výzva na predkladanie ponúk - publicita projektu - doplnenie

20. marec 2013 Na základe dodržania rovnakých podmienok pre všetkých uchádzačov pri predkladaní cenových ponúk na výrobu a dodanie propagačných predmetov pre projekty "Lepšia kvalita života pre všetkých V a ASAP IV" boli pridané počty kusov k jednotlivým predmetom a názorná ukážka propagačného predmetu s logami. Doplnenie počtu kusov nájdete v prílohe. Ukážku propagačného predmetu nájdete kliknutím sem. Manuál pre publicitu nájdete kliknutím sem. Cenovú ponuku je potrebné predložiť e-mailom na devinsky.peter@gmail.com, najneskôr v termine do 10.04.2013 do 18:00 hod.
 

Výzva na predkladanie ponúk - publicita projektu

18. marec 2013 Slovenská humanitná rada vyhlasuje výzvu na predkladanie ponúk na zabezpečenie publicity - výroba a dodanie propagačných predmetov pre projekty "Lepšia kvalita života pre všetkých V a ASAP IV". Bližšie informácie v prílohe. Manuál pre publicitu nájdete kliknutím sem. Cenovú ponuku je potrebné predložiť e-mailom na devinsky.peter@gmail.com, najneskôr v termine do 10.04.2013 do 18:00 hod.
 

Výzva na predkladanie ponúk - právne poradenstvo

30. január 2013 Slovenská humanitná rada vyhlasuje výzvu na predkladanie ponúk na výkon právneho poradenstva pre žiadateľov o azyl, osobám s udeleným azylom a osobám s poskytnutou doplnkovou ochranou v zmysle Zákona č. 480/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov - ktorým sa poskytuje právne poradenstvo, asistencia a zastupovanie v rámci realizovaných projektov ASAP Iv a Lepšia kvalita života pre všetkých V, ktoré sú financované z Európskeho fondu pre utečencov a štátneho rozpočtu. Plánovaný rozsah právnych služieb na obidva projekty je cca.700 hodín v období od 06.02.2013 do 31.12.2013. Cenovú ponuku je potrebné predložiť e-mailom na devinsky.peter@gmail.com.
 

PF 2013

1. január 2013 Do nového roka vám prajeme veľa osobných, aj pracovných úspechov! Tešíme sa naďalšiu spoluprácu na zmysluplných aktivitách a projektoch, ktoré pomôžu našim utečencom začať znova.

© 2010 - 2015 Slovenská humanitná rada. All Rights Reserved. Co-Financed by the European Union.