AKTUÁLNE - ARCHÍV 2010

*

Pokojné Vianoce a PF 2011

23. december 2010 Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roka veľa osobných, aj pracovných úspechov! Ďakujeme: UNHCR, UNDP, Slovenská katolícka charita. Ďakujeme aj našim projektovým partnerom.

 

SHR vyhlasuje výberové konanie na sociálneho pracovníka

26. november 2010 Slovenska humanitná rada vyhlasuje výberové konanie na pozíciu sociálneho pracovníka do utečeneckého tábora v Rohovciach. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem.

 

Svetový Deň utečencov 2010 v Rohovciach

22. jún 2010 Pri príležitosti Svetového dňa utečencov sme zorganizovali v spolupráci s UNHCR, MÚ MVSR a obcou Rohovce 22. 6. 2010 spoločenský event. Konal sa v kultúrnom dome v Rohovciach a hlavný program pozostával prezentácie národných kultúr a národných kuchýň, ručných prác a prezentácie vlastnoručných výrobkov samotných utečencov. Celý event  vyvrcholil vystúpením kapely La3noCubano. Fotografie z eventu nájdete v sekcii MÉDIÁ, alebo kliknutím sem.

 

Rekonštrukcia v UPZC Medveďov

20. máj 2010 V rámci realizácie projektu bola jedným z cieľov aj humanizácia prostredia v UPZC Medveďov. Fotografie zo stavu pred a po realizácii si môžete pozrieť v sekcii MÉDIÁ, alebo kliknutím sem.

*

Fotografie z konferencie v Senci

20. máj 2010 Do sekcie MÉDIÁ sme pridali fotografie z úvodného semináru k projektu Lepšia kvalita života pre všetkých, ktorý sa uskutočnil v dňoch 4. - 5. marca v hoteli Senec. Fotografie si môžete pozrieť aj kliknutím sem.

*

Kam sa utiekajú utečenci?

14. máj 2010 V spolupráci s UNHCR a Ligou za ľudské práva sme pre vás v rámci 5. ročníka festivalu Týždeň nových menšín pripravili jedinečné popoludnie s utečencami a o utečencoch. Akcia sa uskutoční 21. mája v čase od 16:00 do 19:00 v divadle Meteorit na Čulenovej 3 v Bratislave. Môžete sa tešiť na „animák“ Slovenčina pre žiadateľov o azyl, ďalšiu lekciu slovenčiny v réžii utečencov, diskusiu, tanečný workshop a mnoho ďalšieho. Viac informácií sa dozviete z pozvánky a programu festivalu.

*

Úvodný seminár k projektu Lepšia kvalita života pre všetkých III

1. marec 2010 Seminár sa uskutoční v dňoch 4. - 5. marca v hoteli Senec a jeho cieľom je predstavenie projektu a výmena informácií a skúseností medzi pracovníkmi realizujúcimi projekty ERF v zariadeniach Migračného úradu MV SR v súčinnosti so štátnymi orgánmi a NGO.

*

Spustenie web stránky www.nasiutecenci.sk

18. február 2010 Stránka má za cieľ  propagovať utečeneckú problematiku medzi širokú slovenskú verejnosť. Akékoľvek vaše podnety a otázky ohľadne web stránky radi privítame na mailovej adrese nasiutecenci@nasiutecenci.sk.

*

Vernisáž a výstava "Slovenčina pre žiadateľov o azyl"

16. február 2010 Pozývame Vás na výstavu "Slovenčina pre žiadateľov o azyl", v Galérií Cypriána Majerníka v dňoch 16. - 20. februára 2010 v čase od 14.00 - 18.00 za účasti obyvateľov PT Rohovce. Viac informácií sa dozviete v pozvánke, tlačovej správe, alebo spravodajskom šote televízie TA3. 

*

Zahájenie projektu pre príslušníkov tretích krajín v ÚPZC Medveďov

2. január 2010 Hlavným cieľom projektu "Zabezpečenie osobitných potrieb štátnych príslušníkov tretích krajín v ÚPZC Medveďov" je prispieť ku komplexnej starostlivosti formou poskytovania základných, doplnkových a sprievodných služieb. Viac o projekte sa dozviete kliknutím sem.

*

Zahájenie projektu pre žiadateľov o azyl na Slovensku

2. január 2010 Po úspešnom realizovaní dvoch kôl projektu sme zahájili tretie kolo projektu "Lepšia kvalita života pre všetkých" v rámci ERF, ktorý je nástrojom solidarity vytvoreným Európskym spoločenstvom v oblasti slobody, bezpečnosti a spravodlivosti. Viac o projekte sa dozviete kliknutím sem.

© 2010 - 2015 Slovenská humanitná rada. All Rights Reserved. Co-Financed by the European Union.